Як вибрати правильний ортопедичний матрац

Згадайте це відчуття: після важкого робочого дня Ви лягаєте в тепле, ароматне ліжко, розслабляєте м'язи та занурюєтеся в сон. Приємні сновидіння змінюють одне одного, немов кадри якісного фільму, а на ранок Ви прокидаєтеся бадьорим і повним сил. Ви готові жити повним життям, а тіло рветься в бій з новими силами.

А що якщо вранці, замість приємних потягувань, Ви чуєте хрустіння хребта, відчуваєте занімілу руку або ногу, а замість відчуття бадьорості лише його жалюгідна подоба? В цьому випадку, схоже, Ви не дуже-то й багато уваги приділили вибору поверхні для сну, ось і пожали відповідні плоди. У цій статті ми розповімо, як вибрати матрац для ліжка, щоб після сну відчувати тільки радість і бадьорість, а не роздратування та смуток з приводу втраченої ночі.

Як вибрати ортопедичний матрац?

Маркетологи наполегливо переконують нас: якщо вибирати матрац, то тільки ортопедичний. І це як раз той рідкісний випадок, коли вони кажуть правду.

Тривалість здорового сну — 7-8 годин. Виходить, що третину життя людина спить. Загальний стан організму, хороше самопочуття після пробудження та здоров'я в цілому залежить більше не від кількості, а від якості сну та того, який матрац вибрати Ви вирішите. Ортопедичний якраз і потрібен для підтримки хребта в природному положенні під час відпочинку. В результаті спина не викривляється, м'язи розслабляються, а організм повноцінно відпочиває. Тому ортопедична поверхня є справжньою знахідкою як для людей із захворюваннями хребта, так і для здорових. Він просто виконує профілактичну функцію та покращує якість нічного відпочинку.

Кожен, хто хоча б раз відвідував ортопедичні салони, підтвердить, що від розмаїття розбігаються очі. Давайте розбиратися, як правильно вибрати матрац і не розгубитися в різноманітті наповнювачів, конструкцій та інших параметрів.

З пружинами або без?

Вибирати "начиння" матраца сьогодні доводиться з двох варіантів конструкцій:

  1. Пружинні. В основі матраца знаходиться блок пружин, що забезпечує необхідну жорсткість. Пружини утримують вагу людини та захищають хребет від травмонебезпечних прогинань. Пружинна конструкція буває на залежних пружинах (Боннель) або на незалежних (Pocket Spring).
  2. Безпружинні. В основі таких модифікацій матеріали, що відрізняються хорошими ортопедичними властивостями та гіпоалергенністю: натуральний латекс, кокосова койра чи синтетичні високотехнологічні волокна.

Що стосується пружинних моделей "Боннель": їх використовували ще в минулому столітті. Пружини тісно переплетені одна з одною та формують єдине пружне полотно. При згинанні однієї ділянки відразу прогинаються й сусідні. Враховуйте цей фактор при виборі двоспального матраца, особливо якщо Ваша друга половинка поступається Вам за вагою та габаритами. В іншому випадку комфортний сон буде тільки у когось одного. Коли думаєте, який матрац вибрати, не забувайте про головну перевагу таких моделей — невисока ціна та довговічність.

Технологія Pocket Spring — новинка з незалежними пружинними блоками. Кожен обрамляється в спеціальний чохол і прогинається незалежно від сусідніх блоків. Такі матраци зручні, легко підлаштовуються під анатомічні особливості людини та демонструють чудові ортопедичні властивості.

Який матрац вибрати: про наповнювачі

З пружинними моделями все більш-менш зрозуміло, але асортимент безпружинних моделей набагато більш широкий. Варіантів наповнювачів дійсно багато, а про походження деяких користувачі навіть не здогадуються. Розберемося з найбільш популярними:

  1. Латекс або натуральний каучук. Для виробництва матеріалу використовується спінений сік дерева бразильської гевеї. Латекс гіпоалергенний, без запаху, прекрасно дихає та добре підтримує хребет. А ще в ньому не заводяться пухо-пір'яні кліщі та інші паразити.
  2. Кокосові волокна. Ще один натуральний наповнювач, що відрізняється еластичністю, твердістю та довгим терміном служби.
  3. Memory Foam. "Розумна" начинка з ефектом пам'яті. Штучна піна, що повторює анатомічну форму лежачої на ній людини.

Список можна продовжувати й далі, оскільки виробники регулярно дивують чимось новим. Однак вибір, як правило, обмежується цими трьома варіантами.

Муки вибору

Як вибрати ортопедичний матрац? Головний критерій — жорсткість. Вона визначається внутрішньою начинкою поверхні для сну. Будь-то пружини, латекс або кокосова койра, матрац повинен бути комфортним. Поняття комфорту в кожної людини різне та залежить від віку, ваги тіла та наявності захворювань опорно-рухового апарату. Що враховувати та як правильно вибрати матрац?

  1. Для дітей та підлітків виробники постільних речей розробили окрему категорію. Їм підійдуть безпружинні моделі високої жорсткості. Дитячий хребет повинен правильно формуватися та міцніти. Оскільки хребетний стовп формується аж до 25 років, молодим людям спати на м'якій поверхні категорично не рекомендується.
  2. Оптимальний вибір для категорії 25+ — середня жорсткість. Ріст тіла в цьому віці зупиняється, тому враховуються в першу чергу особисті вподобання та спосіб життя.
  3. Людям у віці 50 років і більше необхідна м'якість. М'які ортопедичні матраци підтримають анатомічну форму тіла та забезпечать нормальний кровообіг.

Ще один важливий критерій — маса людини. Як вибрати матрац для ліжка з урахуванням ваги? Якщо Ви власник середньостатистичних габаритів і важите менше 90 кг, сміливо вибирайте матрац згідно рекомендацій для Вашої вікової групи. Людям вагою понад 90 кг важливо спати на максимально твердій поверхні. Для цього підійдуть жорсткі моделі Pocket Spring або безпружинні аналоги.

Перед початком використання ортопедичного матраца пам'ятайте: Ваш організм не відразу звикне до нових відчуттів. Можливо, Ви навіть будете згадувати, як Вам прекрасно спалося на старому розкладному дивані. Хребту потрібен час, щоб адаптуватися до нормального здорового стану. Легке відчуття дискомфорту — це норма протягом перших 2-3 тижнів. Будьте здорові та вибирайте матрац правильно!