Рейтинг популярних виробників матраців

Чи пам'ятаєте Ви, що таке дійсно міцний та здоровий сон? Покопайтеся на задвірках пам'яті та згадайте, коли востаннє Ви прокидалися вранці бадьорим, з підкреслено вираженим бажанням жити це життя. Ймовірно, давно це було, і ми ризикнемо припустити, в чому причина. Це може бути стрес на роботі, напружений робочий графік, мало годин для сну або, можливо, неправильно підібраний матрац.

Зі стресом і роботою доведеться справлятися самостійно, а ось із вибором матраца ми цілком можемо допомогти. У цій статті розповідаємо, які матраци найкращі, на що звертати увагу та у кого серед виробників найбільш якісні пружини.

Що відрізняє хороший матрац від поганого та як тут розібратися

Здавалося б, бери дорожче та не ламай голову: погане не може коштувати дорого, а якщо річ коштує багато, значить, хороша. Ні, в даній темі це так не працює. Питання про те, матрац якої фірми краще, набагато складніше та глибше. Для початку розповімо, які бувають типи матраців за конструкцією:

Перші на пружинах, а другі, відповідно, без. Тепер давайте детальніше.

Пружинні матраци

Вони бувають на залежних і незалежних пружинах. Залежні – це такі блоки, де пружини з'єднані одна з одною в єдину систему. Прогинається одна та тягне за собою сусідні. Внаслідок цього забезпечується жорсткість і пружність всієї поверхні, вона прогинається максимально рівномірно.

В незалежному пружинному блоці пружини упаковані в окремі тканинні чохли та не пов'язані одна з одною – це так званий пружинний блок Pocket Spring. Переваги пружинних блоків незалежного типу:

  1. Не скриплять при натисканні, оскільки пружини запаковані в окремі тканинні чохли та не торкаються одна одної при натисканні.
  2. Відмінна точкова еластичність – спальна поверхня прогинається тільки там, де Ви натискаєте. Внаслідок цього забезпечується анатомічна підтримка тіла.
  3. Ніякого ефекту гамака, так що сусіди за ліжком не будуть заважати один одному під час сну.
  4. Забезпечують правильне, з ортопедичної точки зору, положення тіла під час сну.

Лежати на такому матраці приємно, а сон стає міцнішим. Вранці не болять суглоби та хороший настрій. Найкращі фірми матраців давно сфокусувалися на виробництві моделей з незалежними пружинними блоками, тому що це дійсно унікальна технологія, люди залишаються задоволені та радісно радять друзям і близьким купити такий самий. Всі в плюсі.

Відзначимо ТОП-5 моделей матраців на незалежних пружинах:

  1. Memoria New від Dela Rey.
  2. Berlin New від Guten Kauf.
  3. CASHMERE від BRN.
  4. Anabel від MatroLuxe (King Mattresses).
  5. Macchiato від MatroLuxe.

Безпружинні матраци

Типовий матрац без пружин представляє собою блок зі штучного чи натурального латексу, обробленої кокосової койри та інших синтетичних матеріалів в різних пропорціях. Це завжди “бутерброд” з декількох шарів, від поєднання та співвідношення яких залежить якість і зручність матраца. Наповнювачі бувають чотирьох основних типів: латекс, піна Memory, кокос і ортопедична піна.

Латекс

Природний матеріал, що отримується шляхом обробки молочного соку каучуконосних рослин. Колоїдні каучукові частки, або глобули, стабілізують за допомогою поверхнево-активних речовин, емульгаторів. На виході отримують полімерний матеріал з еталонними показниками еластичності, який легко адаптується під різні предмети, зокрема й під тіло людини. А коли людина встає, латекс настільки ж прекрасно відновлює колишню форму.

Загалом, матеріал досить відомий, хороший та забезпечує надійну підтримку хребта. Кращі виробники матраців не економлять на латексі та використовують тільки якісний – це MatroLuxe зі своєю лінійкою Shine, німецько-український бренд Gutenkauf і фабрика Highfoam.

Піна «Memory Foam»

Цю піну часто підносять як якусь інновацію, але не дайте себе обдурити. Перші згадки піни Memory належать 70-тим рокам минулого століття, а розробкою її займалися NASA. Метою було створення матеріалу, який дозволив би знизити гравітаційні перевантаження на організм під час зльоту та посадки. Так, уявіть собі, появі перших матраців з такою піною ми зобов'язані аерокосмічній галузі.

І піна ця дійсно якісна – вона пропускає повітря, має комірчасту структуру та легко переживає різкі перепади температур. Memory Foam демонструє еталонні ортопедичні властивості, забезпечує делікатну підтримку хребта та добре провітрюється завдяки все тій же комірчастій структурі.

Раніше матраци такого типу коштували неймовірно дорого та використовувалися тільки в медичних установах для профілактики пролежнів, післяопераційних ускладнень і призначалися для людей з проблемами хребта. Але технології зробили крок вперед, а ціна матраців з ефектом пам'яті пішла вниз, увірвавшись до споживчого сегменту. Тут добре себе зарекомендували такі бренди:

  • Highfoam;
  • MatroLuxe;
  • Come-for.

Варто тільки розуміти, що ніхто не виробляє матраци повністю із цієї піни, інакше вони були б занадто м'які та не забезпечували б належну підтримку тілу. Memory Foam використовується в комбінації з іншими матеріалами. Наприклад, MatroLuxe використовує запатентовану зв'язку Memory Foam Sensitivity, Comfort Layer, Air Foam, Layer Bliss, упаковуючи це в міцний чохол Soft Plus. Спати на такому матраці – одне суцільне задоволення, але й коштує він чимало. Що ж поробиш, комфорт преміального рівня.

Кокосова койра

Волокно кокосового горіха піддається обробці та на виході отримується так звана койра. Обробляють її без використання хімікатів, тому матеріал залишається екологічно чистим і навіть пахне приємно. Койровий настил зазвичай розташовується у верхній частині матраца для додання йому жорсткості – так досягається ортопедичний ефект. Переваги кокосової койри:

  • на 100% безпечний матеріал з хорошою повітропроникністю, в якому не заводяться пилові кліщі та інші неприємні комахи;
  • не піддається гниттю, зберігає природні властивості навіть при потраплянні вологи;
  • має антибактеріальний ефект – знову ж таки, всередині прошарку не будуть розмножуватися хвороботворні мікроорганізми;
  • середні показники еластичності.

Койровий прошарок можуть укладати як зверху, так і другим шаром, під латекс або піну Memory Foam. У першому випадку спальна поверхня буде більш жорсткою. Якщо латекс зверху, спальна поверхня ніжна та м’яка – така підійде підліткам і дорослим людям зі здоровими спиною та суглобами.

У рейтинг виробників матраців з використанням кокосової койри потрапляють такі бренди:

  • Bartolini;
  • Велам;
  • MetroLuxe (лінійки Red Line і Shine);
  • Gutenkauf;
  • Come-for.

Уважно вивчайте склад і кількість шарів. Хороші безпружинні матраци мають як мінімум тришарову структуру.

Ортопедична піна

Під ортопедичною піною розуміють ППУ – пінополіуретан. По-перше, ортопедична піна має більш щільну структуру, вона пружна та швидко відновлює початкову форму. По-друге, має більш високі показники міцності та еластичності.

Orto Foam має пористу дихаючу структуру, як і койра кокосу, але, на відміну від останньої, забезпечує масажний ефект. Виготовляють її з використанням складних поліефірних з'єднань, виробляють методом холодного спінювання. Сучасні види ортопедичної піни більше схожі на латекс, ніж на поролон. Її використання здешевлює виробництво, але за якістю вона не поступається латексу. Це також гіпоалергенний дихаючий матеріал. Найчастіше використовується в багатошарових матрацах середньої жорсткості, що складаються з чотирьох і більше прошарків.

Яскравий приклад якісної реалізації технології – ортопедичний матрац Oxford від турецького бренду MAXX, який складається з 8 шарів різної жорсткості, упакованих в чохол з бамбукового волокна. А ось і найкращі фірми матраців, що використовують ортопедичну піну:

  • Dela Rey;
  • Come-for;
  • Bartolini;
  • Highfoam;
  • Dr. Matson.

Варто розуміти, що безпружинні матраци майже ніколи не виробляють з якимось одним наповнювачем. У більшості випадків це багатошарові варіанти різного ступеня жорсткості.

Дякуємо за увагу до статті, і приємних Вам сновидінь. Всього найкращого!