Як вибрати ідеальну ковдру?
Щоб виспатися, людині потрібно спати 7-8 годин на день, але крім цього в приміщенні слід створити спеціальні умови:
- Вимкнути світло.
- Провітрити кімнату перед тим, як лягти в ліжко.
- Усунути всі можливі джерела звуку.
- Створити правильний температурний режим.
Оптимально, щоб у спальні була температура 22-23 градуси за Цельсієм. Але для декого такі умови здадуться прохолодними, тому без ковдри не обійтися. Вибір його товщини та теплоти будуть залежати від особистих побажань. Адже комусь подобається спати в прохолоді, а хтось любить тепло.
У цій статті Ви знайдете відповідь на питання «Які ковдри краще купити саме Вам, як вибрати тип наповнювача» та багато іншого.
Розмір
Щоб сон був повноцінним і приносив відчуття бадьорості зранку, спальне місце повинно бути комфортним і затишним. Правильні розміри ковдри грають у цьому не останню роль. Існують певні стандарти, на які й варто орієнтуватися під час покупки. Так, виділяють ковдри для:
- новонароджених — 120 * 140 см;
- дітей — 110 * 140 см або 140 * 140 см;
- для підлітків — 140 * 205 см (зустрічаються досить рідко);
- для одного дорослого — полуторний розмір з параметрами 155 * 215 см;
- для кількох людей або для тих, хто любить великі ковдри — двоспальні 200 * 220 см.
Як бачите, параметри залежать від віку, висоти та ваги людини, кількості осіб, які будуть спати в одному ліжку та від особистих уподобань.
Маркування чи які ковдри тепліші?
Розбиратися в типах наповнювачів — це звичайно добре, але як швидко зрозуміти, теплу ковдру Ви купуєте чи ні? Дуже просто. Для цього існує спеціальне маркування. Позначення вказуються в інструкції чи на бирці ковдри та знаючи їх суть Ви легко зможете визначити рівень теплоти виробу. Залежно від цього показника вони діляться на 5 класів:
- З однією зірочкою * — легкі покривала, які призначені для літнього періоду.
- З двома значками ** — досить легке покриття для теплої осені або весни.
- З трьома *** — підходить для прохолодної зими або холодного міжсезоння.
- З чотирма **** — тепла зимова ковдра.
- З п'ятьма ***** — дуже тепла для холодного сезону з сильними морозами.
При покупці враховуйте клімат, де Ви проживаєте, а також Ваші особисті побажання. Так, наприклад, якщо Ви любите взимку спати з відкритим вікном, тоді купуйте дуже теплі моделі. А якщо у Вас в опалювальний сезон дуже жарко в квартирі, то беріть вироби з трьома зірками.
Які ковдри краще купувати з яким наповнювачем?
Рівень теплоти визначає матеріал, який знаходиться всередині. В основному сьогодні використовують:
- Шерсть з вівці, верблюда, мериноса, альпаки та кози. Плюси — екологічність, високий рівень тепла, цілющі властивості (сухе тепло допомагає при захворюваннях опорно-рухового апарату), невелика вага та хороша повітропроникність. Під такою ковдрою не виникає парниковий ефект і дуже приємно спати. Недоліки — можуть заводитися кліщі, не можна прати, можливе тільки сухе чищення.
- Пух з водоплавних птахів і козячий підшерсток. Переваги — невелика вага, високий рівень теплоти, створює циркуляцію повітря, володіє антистатичним ефектом. При правильному догляді пухова ковдра може прослужити аж до 30 років. Недоліки — може викликати алергічні реакції, об'ємні та складні в догляді.
- Ватяні. Одні з найбільш теплих ковдр. Відмінно зберігають температуру тіла, не викликають алергічних реакцій. Мають невелику вартість і добре вбирають вологу. Але є вагомі недоліки — велика вага, вбирають в себе сторонні запахи, через якийсь час вата збивається в грудки, не можна прати.
- Бамбук. Має антимікробні властивості, в ньому не заводяться кліщі, а також матеріал гіпоалергенний. За ним просто доглядати. Має невелику вагу, вбирає зайву вологу тіла та відмінно пропускає повітря. З мінусів варто відзначити велику вартість.
- Шовковий наповнювач. Ці ковдри практично невагомі та відмінно зігрівають навіть у сильні холоди. Гіпоалергенний, добре вбирає зайву вологу й дихає. Має дуже високу вартість.
- Холлофайбер. Матеріал прекрасно зберігає тепло, переносить прання у пральній машині, гіпоалергенний та має антибактеріальні властивості. Але з часом такі ковдри втрачають свою пишність.
Ковдра — це покупка не на один рік, тому підходити до придбання потрібно серйозно та краще не економити.
Як вибрати чохол на ковдру?
На комфорт під час сну впливає не тільки тип наповнювача всередині ковдри, а й те, чим вона обшита. Найчастіше для цього використовують:
- полікоттон;
- бавовна;
- шовк;
- сатин;
- бязь;
- жаккард;
- мікрофібру;
- поліестер;
- Флексфайбер;
- поплін.
Особливу увагу варто приділити пуховим моделям. У них чохли повинні бути щільними та мати хорошу якість, інакше пух буде вилазити назовні.
Прошивка ковдр буває наступних видів:
- Касетною. Коли виріб складається з декількох окремих блоків з наповнювачем, зшитих між собою.
- Стьобаною. Коли проходять рядками по всій довжині покривала.
- У вигляді геометричних фігур: вісімок, ромбів, трикутників, квадратів і т.д.
Ви знаєте, як вибрати гарну ковдру та чим вони відрізняються між собою. Тепер можете зайти на сайт інтернет-магазину «Империя матрасов» і підібрати модель, яка створить комфорт і перетворить Ваш сон на повноцінний відпочинок.