Який вибрати диван для вітальні?

Вітальня — те приміщення, якому приділяють особливу увагу. Саме тут зустрічають гостей, відзначають сімейні урочистості та відпочивають всією сім'єю за чаюванням, переглядом телевізора або дружньою бесідою. Головне місце в такій кімнаті займає, звичайно, диван — зручний, симпатичний та практичний, що дозволяє максимально розслабитися після трудового дня. Який вибрати диван для вітальні — питання, актуальне для новосельців або ж сімей, які вирішили змінити інтер'єр центральної кімнати у квартирі.

Щоб починати пошук відповідної моделі, важливо вирішити, яку основну функцію має виконувати диван для вітальні — місце для сидіння чи сну, регулярного прийняття гостей або виключно місце відпочинку для сім'ї. Якщо Ви плануєте постійно спати на такому дивані, то необхідно передбачити простоту експлуатації (щоденне складання та розкладання), ортопедичні властивості, наявність ящика для постільної білизни. Якщо ж головне завдання — створити комфортне місце для сидіння, зверніть увагу на зручну спинку, підлокітники й додаткові подушки в комплектації. Не забувайте, що моделі, на яких дуже зручно та приємно сидіти, як правило, зовсім не передбачені для повноцінного нічного сну.

Обираємо диван у вітальню правильно!

Знаючи, що саме має значення при виборі дивана у вітальню, набагато простіше зробити правильний вибір, про який шкодувати через кілька місяців не доведеться. Отже, на що ж звернути увагу, щоб не помилитися:

  • Стиль. В залежності від інтер'єрного рішення можна обрати диван для вітальні одного з наступних різновидів:  класичний, барний або мінімалістичний. Класика з округлими формами, драпіруванням і ґудзиками підійде для кімнати, оформленої елементами розкоші; мінімалістичні моделі прямокутної форми, без підлокітників і зазвичай без додаткових подушок — для людей з аскетичними поглядами на життя; барні дивани у вітальню — вироби з високими ніжками, вишукано оформленими підлокітниками та оригінальними візерунками ідеально впишуться в інтер'єр молодіжної кімнати;
  • Форма та розмір. За великої площі обмежень ніяких немає, можна просто віддати перевагу вподобаному дивану для вітальні, а ось при невеликих габаритах кімнати доведеться постаратися, щоб раціонально розмістити свою покупку, не на шкоду іншим предметам меблювання та вільному переміщенню членів родини. Якщо геометрія приміщення дозволяє, можна купити у вітальню зручний для великої компанії кутовий диван. Відмінне рішення — модульні дивани, окремі елементи яких можна комбінувати та переставляти.
  • Оббивний матеріал. Колір, звичайно, повинен відповідати тій гамі, в якій оформлена вітальня або ж бути прямо протилежним, щоб вигідно зіграти на контрасті. Якість тканини — запорука довгої експлуатації, тому варто обирати: шкіру (якщо дозволяють фінанси, оскільки це дорога річ), флок (коли хочете заощадити), велюр, гобелен або мікровелюр (середня цінова категорія). Оптимальне рішення для диванів у вітальню — жаккард або шеніл. Це міцні тканини, стійкі до стирання та ультрафіолету.
  • Механізм трансформації — цей параметр дуже важливий, якщо диван у вітальню Ви плануєте щодня використовувати для сну. Можна вибрати модель клік-кляк, єврокнижку чи «дельфін».
  • Матеріал, з якого виготовлений каркас — бажано, щоб це був міцний брус, який додатково посилений металевими елементами. Такий диван у вітальню — найміцніший, в дешевших моделях використовується ДСП або частково фанера.