Які ортопедичні матраци кращі для літніх людей

Вік вносить свої корективи в життя людини, в тому числі відбивається на якості його сну, але зробити нічний відпочинок більш затишним допоможуть матраци для літніх з правильною анатомічної підкладкою. Незважаючи на те, що окремої лінійки таких виробів для даної вікової категорії немає, вибрати якісний і підходящий варіант можна з урахуванням загальних характеристик накладного елемента для ліжка і індивідуальних особливостей людини, яка спить. Грамотний вибір здатний полегшити болі в суглобах, максимально розслабити м'язи і позбавити від безсоння. Знання особливостей продукції полегшить пошуки оптимальної моделі.

Визначаємо жорсткість за типом наповнювача і основи

Ортопедичні матраци для літніх розрізняються за типом наповнювача і основи, рівнем жорсткості. Вибір моделі повинен визначатися з урахуванням всіх цих параметрів, але також важливо враховувати:

  • вагу людини;
  • наявність захворювань опорно-рухового апарату, суглобів;
  • фізичну активність.

Пінополіуретановий наповнювач матраців для літніх

Сучасні пружні пінополіуретанові вироби відрізняються низькою анатомічністю, але при цьому виграють у меблевого поролону за показниками довговічності і зносостійкості. Асортимент такої продукції представлений різноманітними марками, які характеризуються як високим ступенем м'якості, так і наджорсткістю. Перші не пристосовані для людей похилого віку в силу стану хребта і кровоносних судин, а також наявності спинних болів у останніх. Середньо-жорсткі надліжкові елементи задовольняють потреби тих, хто не відчуває серйозних вікових проблем зі здоров'ям.

Крім того, можна розглянути комбінований тип ортопедичного матраца, в якому прошарок поролону (пінополіуретану) пошарово прокладається з іншими наповнювачами. Поєднання з латексом або піною Меморі зробить виріб більш м'яким, підвищивши його здатність підлаштовуватися під вигини тіла.

Моделі ортопедичних матраців для літніх з ефектом пам'яті

До марок в'язко- і високоеластичного поролону відносяться такі сучасні найменування, як меморіформ, Memoflex, Memoform та інші. Їх відмінна риса полягає в здатності чуйно реагувати на вагу тіла і швидко підлаштовуватися під його розподіл по поверхні. Виріб моментально реагує на зміну пози, підлаштовуючись під нове положення лежачого. Анатомічність прошарку повністю попереджає надлишковий тиск на м'які тканини, судини і суглоби. При цьому продавлені частини матраца повертаються в початковий стан протягом декількох секунд після того, як людина встала з ліжка.

Накладка з ефектом пам'яті гарантує попередження затікання шиї і втоми спини під час відпочинку, а також комфортну підтримку тіла незалежно від його положення. При виробництві ортопедичних матраців з запам'ятовуючою здатністю для літніх людей використовуються екологічно безпечні матеріали.

Що врахувати при виборі пружинного блоку

Різновиди накладних елементів для ліжка з ортопедичним ефектом можуть оснащуватися пружинним блоком або бути безпружинними. У першому випадку підібрати модель для літніх варто з урахуванням характеристик каркаса. Так, від покупки матраца з цільним (залежним) пружинним блоком для людей похилого віку краще відмовитися. Виріб вловлює будь-які рухи, значить, вся його поверхня реагує при зміні пози лежачого і викликає дискомфорт. Більш відповідний вид - незалежна пружинна основа, відокремлені елементи якої зберігають точкову підтримку тіла.

Жорсткість виробу залежить від сукупності таких факторів, як:

  • кількість пружин в блоці і витків в них;
  • товщина сталі;
  • особливості розміщення елементів.

Інформація про м'якість того чи іншого виду ортопедичного матраца вказується як на вкладиші до такого товару, так і на сайті виробника або в інтернет-каталозі. При покупці потрібно орієнтуватися на особисті відчуття і враховувати можливі рекомендації лікаря на цей рахунок.

Специфіка протипролежневих матраців

Один з варіантів такої продукції - спеціальні матраци для літніх, які перешкоджають розвитку некрозу м'яких тканин. З цією проблемою стикаються не тільки люди похилого віку, обмежені у фізичних вправах в силу різних захворювань суглобів і кісток. Спеціалізований виріб затребуваний в лікарнях і будинках, в яких є лежачі хворі, які потребують особливого догляду. Їх основна відмінність від стандартної надліжкової накладки полягає в здатності не давати кровотоку застоюватися, завдяки чому тиск на м'які тканини в силу постійного лежачого положення, виявляється недостатнім для утворення пролежнів.

Конструкція представлена варіантами з динамічною або статичною основою. Вибір здійснюється в залежності від особливостей догляду за людиною і його здатністю самостійно пересуватися:

  • Статичні матраци призначені для людей, що зберігають деяку фізичну активність (здатних перевертатися з боку на бік, періодично вставати з ліжка, сідати). Їх основа відрізняється високим ступенем анатомічності, за рахунок чого вага тіла рівномірно розподіляється по поверхні і виріб підлаштовується під природні вигини хребта, забезпечуючи зручне положення лежачому. Статичні матраци для літніх людей мають слабкий масажний ефект.
  • Динамічні варіанти оснащені електричним компресором, який забезпечує постійну вібрацію поверхні, тобто примусово масажує м'які тканини, не даючи крові застоюватися. На ринку такої продукції представлені комірчасті моделі для людей з нормальною вагою і посилені трубчасті (балонні) матраци для важких хворих.

Крім характеристик самого виробу, враховуйте відповідність його габаритів з розмірами спального місця. Утворення на поверхні матраца горбів і нерівностей не допускається. Також вибирайте непромокаючі матеріали чохла, які мають продовжити термін експлуатації виробу.