Як обрати ліжко з підйомним механізмом?

Для економії місця в кімнаті, зручного зберігання речей домашнього вжитку та міцного сну призначене ліжко з підйомним механізмом. Функціональні меблі виконують роль не тільки спального місця, а й сховища для одягу, речей, постільної білизни. Існують моделі для кімнат, у яких важливо заощадити місце: вони піднімаються до стіни, звільняючи простір на підлозі. Завдяки цьому можна розташуватися навіть в маленькій квартирі. Виробники пропонують моделі для дорослих і дітей, односпальні та двоспальні варіанти, вироби з дерева та ДСП.

Що таке підйомний механізм?

Стандартні ліжка займають багато місця, яке можна використовувати більш раціонально. Спеціально для цього в меблях встановлюється підйомний механізм, який дозволяє підняти нижню частину спального місця (щоб звільнити нішу під матрацом) або всю конструкцію, а також відсунути її вбік. Виділяють три види механізмів:

  1. Ручний на петлях. Щоб привести його в дію, необхідно докласти фізичну силу.  До плюсів можна віднести доступну ціну та надійність.
  2. З крученими пружинами.  Пружинна система гарантує хорошу амортизацію та просту експлуатацію. Термін служби — 5-7 років. Вартість середня.
  3. Газліфт. Сучасне рішення з найвищою ціною, що не вимагає людських зусиль. Досить легкого натискання, щоб ліжко плавно піднялося чи опустилося.

Сьогодні у продажу найчастіше трапляються меблі на газових амортизаторах.  Їх обирають за зручність, довговічність конструкції та легкість у використанні. Справитися з таким механізмом зможе навіть тендітна жінка чи дитина.

Як працює підйомний механізм?

Принцип роботи системи підйому залежить від її виду.  Ручний варіант на петлях піднімається за рахунок зусиль людини (зазвичай це рішення можна побачити в меблях старого зразка). Пружинний механізм працює, відповідно, на енергії пружин, які мають властивість розтягуватися, що пояснює обмежений термін експлуатації. Спальні місця з газовими амортизаторами піднімаються за рахунок розширення газу, який тисне на поршень. Підйом відбувається автоматично, а для гальмування всередині використовується масляна прокладка.

Ліжко з підйомним механізмом може підніматися цілком до стіни. Це зручне рішення для жителів малогабаритних квартир. Можна після сну підняти меблі, звільнивши місце на підлозі для ігор з дитиною, домашніх занять, роботи, спортивних вправ.  Однак частіше в продажу трапляються вироби, в яких піднімається підставка.  Завдяки цьому можна використовувати простір під матрацом для зберігання різнопланових речей, від верхнього одягу до змінної білизни та ковдр.

Інші нюанси

Багато хто задається питанням, навіщо ліжку підйомний механізм?  Можна виділити відразу три істотних плюси подібних конструкцій:

  1. Економія місця. Простір під меблями можна використовувати з максимальною користю, що особливо важливо в будинках, де немає місця для зайвих шаф і комодів.  У зібраному до стіни вигляді ліжко займає мінімум корисного місця, що радує жителів однокімнатних квартир, власників хостелів і гуртожитків.
  2. Збереження порядку. У звільнених під спальним місцем нішах можна зберігати всіляке начиння, яка не вміщається в шафах і столах. Якщо в будинку є малюки, можна ховати іграшки та не турбуватися, що дитина дістане їх у невідповідний момент.
  3. Зручність прибирання та експлуатації. Меблі з підйомним механізмом часто не мають ніжок і ставляться прямо на підлогу, тому під ними не збирається сміття. Вироби з газліфтом легко піднімати без будь-яких зусиль, навіть не нахиляючись.

Також перед покупцем може виникнути дилема: що краще — підйомний механізм або ящики? Відгуки власників меблів кажуть про те, що моделі з системою підйому є більш місткими та простішими в експлуатації. Ніша під матрацом вміщує набагато більше, ніж окремі ящики з перегородками. Щоб дістатися до речей, не потрібно нахилятися або сідати на підлогу, що особливо важливо для літніх людей та осіб із захворюваннями опорно-рухової системи.

Як вибрати ліжко з підйомним механізмом?

При покупці меблів в першу чергу вирішіть, яка саме конструкція Вас цікавить —  така, що піднімається до стіни або з нішею під дном. Також визначіться з типом механізму: в більшості сучасних моделей встановлені газові амортизатори, але можна знайти й бюджетні рішення з пружинами або петлями. Вибравши конструкцію, переходьте до розміру ліжка за шириною:

  • односпальні меблі (80-100 сантиметрів) —  компактний варіант для однієї людини;
  • полуторне ліжко (110-140 сантиметрів) —  спальне місце для худорлявої пари або однієї людини, яка не любить тісноту;
  • двоспальні меблі (160 сантиметрів і більше) —  зручне рішення для двох, часто встановлюють в спальних кімнатах.

Під час сну людина не повинна відчувати дискомфорт через брак місця. Щоб зрозуміти, чи буде Вам зручно на ліжку, проведіть простий експеримент. Необхідно лягти на спину та скласти руки за головою, зігнувши в ліктях. Відстань від одного ліктя до іншого —  рекомендована ширина спального місця для Вас. При виборі меблів для двох врахуйте параметри партнера, а також залиште запас хоча б по 5-10 см з кожного боку. Що стосується довжини ліжка, вона повинна на 15-20 сантиметрів перевищувати зріст власника.  Якщо стандартні моделі (180-190 см) для Вас занадто малі, можна придбати меблі, виготовлені за індивідуальним замовленням.

Крім конструктивних особливостей та габаритів, важливо взяти до уваги й матеріал.  Виділяють два основних варіанти:

  1. Натуральна деревина.  Дерево відрізняється екологічністю, гіпоалергенністю, довгим терміном експлуатації, стійкістю до механічних пошкоджень, підвищеної вологості та перепадів температури. Єдиний недолік —  висока вартість, особливо якщо мова йде про меблі з дуба або бука.
  2. Деревно-стружкові плити. Вироби з ДСП вибирають за доступну ціну, різноманіття моделей та забарвлень, невелику вагу. При покупці рекомендуємо уточнити наявність гігієнічного сертифікату, який підтвердить відсутність токсичних речовин в складі плит.

Що стосується металу, з нього ліжка з підйомним механізмом не роблять з огляду на велику вагу.