Як зробити м'який матрас жорстким

Ви неправильно підійшли до вибору матраца та поспавши на ньому ніч усвідомили, що відчуваєте себе принцесою на горошині, болюче переживаючи кожен вигин ліжка своєю спиною?

Не такого ефекту Ви очікували від м'якої перини. Всі заощадження витрачені та купити новий матрац з відповідною жорсткістю не представляється можливим. Не журіться, сьогодні ми розповімо Вам, як м'який матрац зробити жорстким з мінімальними витратами сил та коштів.

Проблема — занадто м'який матрац

Стосується:

  1. Підлітків, адже стрімко зростаючий молодий організм вимагає підтримки для хребта.
  2. Осіб з підвищеною масою тіла. Чим вище вага, тим жорсткіше матрац.
  3. Спортсменів та важко фізично працюючих людей.
  4. Хворих з грижами міжхребцевих дисків і протрузією.
  5. Тих, хто любить спати на животі. Адже м'які матраци не здатні створити адекватну підтримку, а хребет під вагою тіла приймає неправильне положення.

Занадто м'який матрац: що робити?

Рішення — придбати топпер з ортопедичним ефектом. Цей виріб зекономить в сімейному бюджеті кілька тисяч гривень і подарує якісний сон.

Це – тонкий матрац, який укладається та кріпиться на основний матрац. З його допомогою можна з легкістю відкоригувати рівень пружності спального місця.

Висота топперу коливається від 3 до 11 см.

Як правильно вибирати?

Найбільш популярні наповнювачі, які використовуються в топперах:

  1. Латекс — поєднує в собі два важливі параметри: пружність і еластичність. За допомогою цього матеріалу можна «посилити» свій зношений м'який матрац.
  2. Ортопедична піна — з назви очевидно, що вона додає жорсткості та надійної підтримки для хребетного стовпа.
  3. Піна «Memory» — унікальне наповнення з властивістю запам'ятовування форми та вигинів тіла. Його ергономічність вирішить питання, як зробити м'який матрац більш жорстким.
  4. Кокосова койра — стовідсотково екологічний, натуральний та безпечний варіант. Він нітрохи не поступається своїм синтетичним аналогам за рівнем жорсткості. Навпаки, має цілий ряд переваг:

  • не деформується при правильній експлуатації
  • добре вентилюється
  • не вбирає зайву вологу та запахи
  • підходить всім (дітям, алергікам, людям похилого віку)

Робимо топпер своїми руками

Бувають життєві ситуації, коли зайвих грошей просто немає, а проблему треба якось вирішувати.

Звичайно, саморобний топпер за якістю буде просідати перед своїми магазинними побратимами. І прослужить недовго. Але як тимчасове рішення підійде.

Нам знадобиться трохи часу, ножиці, шматок поролону та тканина для чохла.

Придбати необхідно матеріал підвищеної жорсткості від 30 до 80 кг на кубічний метр.

Ідеальна товщина готового виробу повинна бути приблизно 13-14 см. У разі, якщо придбати такий лист поролону не вдалося, можна склеїти кілька шматків за допомогою промислового гіпоалергенного та нетоксичного клею.

Почати варто з вимірів. Тут все просто – необхідно виміряти наявний матрац і вирізати точно такий самий топпер.

Чохол для нього краще робити зі щільної натуральної тканини. Зшити потрібно точно за параметрами матраца так, щоб він туго надягався на готовий виріб, не провисав і створював додаткову жорсткість.

Після завершення роботи обов'язково просушіть і провітріть матрац на свіжому повітрі.

І пам'ятайте, що якими б умільцями Ви не були, це тимчасовий захід і придбати якісний топпер при можливості — відмінна ідея.