Як правильно вибирати ліжко: ключові поради щодо вибору
Про важливість якісного відпочинку для здоров'я сказано багато. Уві сні організм розслабляється, відновлюється та набирається сил. Якщо давно вже не вірите, що ранок буває добрим, варто всерйоз задуматися про заміну спального місця. Як вибрати ліжко та не прогадати? У цій статті ми розповімо як про очевидні речі, які Ви і так могли знати, так і про цікаві деталі, які точно не приходили в голову.
Як правильно вибрати ліжко: визначаємося з формою та розміром
Уві сні людина проводить третину свого життя, так що цілком розумно подбати про якість спального місця. Від цього і сон буде міцнішим, і організм після відпочинку буде переповнений енергією та натхненням.
Спершу визначаємося з габаритами. У магазинах меблів пропонують чотири популярних формати в залежності від ширини спального місця:
- односпальні — 80-90 см;
- полуторні — 100-150 см;
- двоспальні — 160 см;
- “king size” — 200 см.
Як вибрати ліжко за шириною? Вибір суто індивідуальний. Комусь подобається наодинці простягнутися на двоспалці, а хтось навіть зі своєю другою половинкою примудряється зручно розміститися на полуторному ліжку. І все ж, ось Вам відмінний спосіб зрозуміти, чи підходять меблі за розміром: ляжте на ліжко та закиньте руки за голову. Якщо при цьому не заважаєте сусідові — розмір підходить.
Стандартна довжина ліжка — 190 см. Щоб не помилитися з вибором, орієнтуйтеся на зріст найвищої людини, хто буде спати на ліжку. Вибирайте довжину на 10-20 см більше.
У питанні підбору форми вибір не обмежений класичними прямокутними варіантами. Виробники пропонують круглі, овальні, серцеподібні та інші моделі. Але за оригінальність та ефектність доводиться платити: будьте готові шити постільну білизну на замовлення, підбирати відповідний матрац і ковдри.
Обираємо каркас
Дві головних складових ліжка — каркас і підстава. Яке ліжко вибрати та який каркас краще? Існують два типи конструкції:
- З двома опорними спинками та двома бічними панелями. В якості опори виступають опорні спинки. Така конструкція стійка та довговічніша.
- З чотирма бічними панелями, навісними спинками. Опорами в такій модифікації виступають ніжки або подіум.
Не можна однозначно сказати, який варіант краще. В обох випадках звертайте увагу на якість збірки та матеріал каркасу. Найбільш зносостійкі та надійні конструкції виготовляються з масиву дерева та металу. Вартість буде відповідна.
Каркаси з якісної МДФ відносяться до середнього цінового сегменту. Якщо бюджет обмежений, завжди можна вибрати ДСП — просту чи ламіновану. Прослужить такий виріб недовго та згодом почне неприємно скрипіти та розсихатися.
Як вибрати ліжко за висотою каркасу? Легко: висота краю матраца повинна бути на рівні Вашого коліна. Молоді підійдуть і популярні низькі ліжка-подіуми, а ось людям старшого віку все-таки краще підібрати модель вище.
Яке ліжко вибрати: кілька слів про основу
Відпочинок на ліжку повинен бути комфортним і, головне, корисним для здоров'я. Економія на здоров'ї ще ніколи не виправдовувалася. Тому рекомендуємо вибрати ортопедичне ліжко з відповідним матрацом. За ортопедичні властивості ліжка відповідає його підстава. Як правило, вибирати доводиться з трьох видів:
- Металева сітка. Віджила свою популярність, незважаючи на довговічність і надійність. Решітка легко продавлюється під вагою людини, тому про здоров'я хребта не може бути й мови.
- Дерев'яні ламелі. Екологічно чистий матеріал, який гарантує комфорт і необхідну підтримку спини під час сну. Найкращий ефект досягається в парі з ортопедичним матрацом. Мінімально рекомендована кількість планок для односпалку — 15 штук, для двоспалки — 30. Чим їх більше, тим міцніше та довговічніше ліжко.
- Суцільна дерев'яна основа. Досить застарілий варіант. Плюси обмежуються тільки низькою вартістю. Вага розподіляється нерівномірно, так що перед тим, як вибрати ліжко з такою підставою, подумайте про можливі наслідки.
Під підставою ліжка досить вільного простору, якого власникам малогабаритних квартир часом дуже не вистачає. Багато хто ламає голову, куди влітку заховати теплу зимову ковдру, додаткові комплекти постільної білизни, подушки та інші приналежності. Знайома ситуація?
Виробники меблів знайшли вихід — моделі з підйомним механізмом або висувними ящиками перетворюють простір під ліжком у справжню міні-комору. А якщо Ваша кімната зовсім вже компактних розмірів, зверніть увагу на ліжка-трансформери. Вони не займають місце в кімнаті та цілком можуть замінити незручний розкладний диван.
Дизайн і стиль спального місця
Яке ліжко вибрати за дизайном — питання індивідуального смаку та вподобань. Меблі повинні доповнювати загальну стилістичну картину кімнати. Тому матеріали корпусу, узголів'я, оббивка та інші декоративні елементи підбираються відповідно до загального дизайну інтер'єру. Візьміть на замітку:
- У стилістику хай-тек і лофт впишуться ліжка-подіуми, сучасні екземпляри на палетах прямокутної форми. Характерне вишукане поєднання дерева та металу.
- Витончені форми, ковані або різьблені дерев'яні узголів'я, каркас із цінних порід дерева — характерні особливості спального ложа в стилі бароко, класики та рококо.
- Любителям модерну варто вибрати ортопедичне ліжко із закругленими кутами, плавними лініями без зайвої помпезності та химерності.
- Для шанувальників етно, кантрі та рустик виробники приготували моделі з плетеними спинками з натурального ротангу та бамбуку. Часто додатково обрамляются декоративними елементами з металу.
Як правильно вибрати ліжко, щоб воно було не тільки красивим, але й комфортним? Наявність узголів'я дозволяє зручно розміститися за читанням книги або переглядом ТБ. Деякі екземпляри оснащують ергономічною спинкою під нахилом або з можливістю регулювання.
Ліжко — предмет меблів, на якому ніколи не потрібно економити. Озброюйтеся нашими порадами щодо вибору та поверніть собі бадьорість вранці!