Як правильно прати наматрацник і чохол для матраца

Якісний ортопедичний матрац — покупка не з дешевих, тому він вимагає делікатного догляду. Якщо плями на матраці видалити складно, але можливо, то прати такий виріб неможливо. На щастя, виробники постільної білизни придумали порятунок для кожної домогосподарки — наматрацник. Спеціальний чохол бере удар на себе — захищає від забруднень, пилу, поту, пролитої чашки кави в ліжку та інших "приємностей".

Тут виникає логічне питання: як прати наматрацник, щоб матрац не довелося міняти незабаром після покупки? У цій статті ми дамо корисні поради, які трохи полегшать Вам життя.

Як прати наматрацник в залежності від типу тканини

Якщо Ви не маєте звички зрізати бирки з нових виробів, то Ви — щасливчик. На ярликах чохлів для матраца виробники ілюструють результати багаторазових тестувань та експериментів з прання. Набір малознайомих значків може багато розповісти: як прати наматрацник у пральній машинці, при якій температурі, правила віджиму та сушіння, який засіб для нього використовувати. Всі рекомендації зазвичай зводяться до наступних правил:

  • прання вручну або в машинці (режим для делікатних речей);
  • температура, яка не перевищує 40 градусів;
  • використовувати гелеві капсули або рідкий засіб;
  • прати не рідше, ніж один раз в два-три місяці;
  • сушити в місці з хорошою циркуляцією повітря.

Якщо з якоїсь причини етикетки не залишилося, враховуйте особливості матеріалу чохла, його наповнювача та слідуйте подальшим рекомендаціям.

Вовна

Вовняні наматрацники — знахідка в холодну пору року та для людей, які ніколи не можуть зігрітися. Вони зберігають тепло та допомагають позбавитися від зайвої вологи. Однак цей матеріал дуже делікатний та вимагає відповідного догляду. Для виведення невеликих плям рекомендується точково обробити чохол засобом для вовни з ланоліном за допомогою м'якої губки. В крайньому випадку, виріб доведеться віддати в хімчистку.

В побутових умовах вовняний наматрацник можна прати як руками, так і в пральній машинці в разі появи значних забруднень і неприємного запаху. Щоб не зіпсувати чохол, дотримуйтесь простих рекомендацій:

  • температура води не повинна перевищувати 30 градусів;
  • для машинного прання вибирайте режим "Делікатна білизна" або "Шерсть";
  • використовуйте рідкий порошок з ланоліном;
  • не віджимати в машинці;
  • сушити в горизонтальному положенні.

Бавовна, шовк і бамбук

Натуральні бавовняні, шовкові та бамбукові чохли, на відміну від вовняних "побратимів", допомагають врятуватися від спеки влітку. Дихаюча структура зберігає відчуття прохолоди та не пропускає вологу. Питань, як прати наматрацник з бавовни, виникати не повинно. Прати його слід так само, як і інші бавовняні вироби:

  • ручне чи машинне прання при температурі не вище 40 градусів, інакше наматрацник може "сісти" — перетворитися з двоспального в односпальний;
  • бережливий миючий засіб;
  • моделі без наповнювача можна погладити.

Бамбукові та шовкові вироби більш примхливі. Крім делікатного прання, їх рекомендується акуратно віджимати руками.

Мікрофібра

Мабуть, найбільш невибагливий матеріал. Він не вимагає спеціального догляду та вузьких знань для чищення. Як прати наматрацник з мікрофібри? Легко: вибираєте температуру не більше 60 градусів, улюблений пральний порошок або гель, закидаєте в машинку. Для більшої чистоти можете додати навіть відбілювач. Чохол з мікрофібри витримає і це.

Пухо-пір'яні наповнювачі

Для підвищення теплоізоляційних властивостей деякі моделі чохлів наповнюються пухом і пером. З одного боку добре — спати тепліше та комфортніше. Але як же прати наматрацник з таким наповнювачем? Принцип прання такий самий, як і з пуховиками: делікатний режим, рідкий засіб, віджимання руками. В іншому випадку пух і пір'я утворюють грудки, з якими досить складно боротися потім.

Кокос і латекс

У гонитві за гіпоалергенними, екологічно чистими та безпечними матеріалами виробники почали повсюдно виготовляти наматрацники з кокосової койри та латексу. Сперечатися про їх натуральнісь ми не будемо: алергії вони не викликають, паразити не заводяться, запаху не мають, відмінно пропускають повітря. Здавалося б, ідеальний варіант. Але не все так просто.

Коли приходить час чищення, господині задаються питанням: латексний наматрацник можна прати чи ні? І тут з'являються перші труднощі. Власникам чохлів з латексу, кокосу, пінополіуретану та memory form на замітку: прати такі вироби категорично заборонено! При потраплянні води вони втрачають свої властивості та стають непридатними.

Власникам наматрацників з кокосу та латексу рекомендуємо прати тільки їх чохол. Так-так, у чохла для матраца теж є свій чохол. При цьому правила прання такі ж, як і для бавовняних виробів.

Як прати водостійкий наматрацник

Вологостійкі чохли виготовляються зі спеціальної мембранної тканини, яка захищає матрац від попадання рідин, запахів і навіть різноманітних мікроорганізмів.

Зазвичай такі вироби беруть для дитячих ліжок чи лежачих хворих або людей похилого віку, адже такі наматрацники не пропускають вологу. Але питання, як випрати непромокаючий наматрацник, все одно залишається.

Якщо судити з назви, водонепроникний чохол прати безглуздо, адже він не пропускає вологу. Ні в якому разі: мембранні матраци вимагають регулярного чищення. Пориста структура поступово забивається брудом і пилом і в результаті виріб втрачає свої захисні та дихаючі властивості.

Вологостійкі чохли легко прати в машинці на делікатному режимі при температурі не більше 40 градусів. Як для всіх "примхливих" виробів, миючий засіб повинен бути рідким і заливатися відразу в барабан. Віджимати необхідно вручну та сушити подалі від джерел тепла.

Правильний догляд за чохлом збільшить термін служби матраца, зробить Ваш сон більш комфортним і корисним. Перед тим, як прати наматрацник, згадайте наші рекомендації.