Як випрати ковдру різного виду?
Догляд за постільним приладдям — це завжди велика складність, особливо коли мова йде про ковдри. Через свої розміри та особливості матеріалу, прати їх в машинці-автомат не завжди виходить. Крім того, є моделі, які й зовсім не переносять впливу вологи. Зазвичай в інструкції до кожного виробу вказується, як правильно доглядати за ним, але далеко не всі зберігають ці папірці після покупки, тому далі розглянемо загальні правила догляду за різними видами покриттів.
Які ковдри прати не рекомендується?
Не рекомендується прати ковдри:
- вовняні;
- овечі;
- пухові;
- шовкі;
- ватяні.
Ці наповнювачі дуже вибагливі. Шерсть під впливом вологи може звалюватися та утворювати щільні грудки, які в подальшому нічим не розбити. Пух важко сушити, всередині може утворитися цвіль, а грудки всередині також важко розбиваються. Шовк чистити самостійно зовсім небезпечно, він дуже чутливий до різного роду пошкоджень. Вата при зіткненні з водою збивається і також формує щільні грудки.
Як прати ковдру з вовни?
Шерстяну ковдру найкраще прати у хімчистці. У разі очищення в домашніх умовах, дотримуйтеся температурного режиму не більше 30 градусів, інакше з великої ковдри вийде маленька дитяча. Вибирайте в пральній машині делікатний режим прання та не використовуйте віджимання. Сушіть на горизонтальній поверхні з хорошим доступом повітря. Не використовуйте відбілювачі.
Звичайно, можна спробувати самостійно очистити їх, але краще доручити цю справу професіоналам і віддати виріб в хімчистку. Там для обробки використовують спеціальні механізми та засоби для чищення, які не зіпсують Вашу дорогу річ.
Як прати верблюжу ковдру?
Це питання дуже часто звучить в інтернеті. Але на нього немає однозначної відповіді, адже верблюжа шерсть, як і будь-яка інша, важко просихає та скочується.
Є сучасні моделі, які дозволено прати в домашніх умовах у пральній машині. Але про це завжди є вказівка на бирці або в інструкції.
У разі, якщо виробник дозволяє прати виріб самостійно, тоді дотримуйтеся таких правил:
- вода повинна бути не вище 30 градусів;
- вибирати потрібно делікатний режим або прати вручну;
- не віджимати в машинці, інакше пошкодите форму;
- потрібно дати стекти у ванній;
- потім розкласти ковдру на рівній горизонтальній поверхні з хорошим доступом свіжого повітря, в ідеалі зробити це на вулиці;
- не перегинати та не перевішувати виріб, інакше він зіпсує свою форму.
Як бачите, складнощів досить багато, тому краще довірити цю роботу фахівцям.
Як випрати ковдри в пральній машині?
Автоматично можна прати ковдри з наступними наповнювачами:
- синтепоном;
- бамбуком;
- холлофайбером.
Також добре переносять машинне прання байкові вироби.
Прати ковдри з таких матеріалів дуже просто:
- виставте температуру не більше 40 градусів (для бамбуку краще встановлювати не більше 30 градусів);
- рівномірно розподіліть полотно в барабані, щоб не було перекосу у вазі;
- використовуйте віджимання не більше 800 оборотів;
- витягніть з машинки, трохи струсіть;
- сушіть як звичайні речі, періодично струшуйте, щоб не втратити об’єм (бамбук краще просушувати на горизонтальній поверхні).
Для прання ковдр використовуйте рідкі порошки або дитячі. Вони більш делікатно очищають і доглядають за тканиною.
Головна складність, з якою можна зіткнутися при чищенні цих ковдр — це їх великий об’єм. Якщо Ваша машинка розрахована на невелику вагу, тоді можете прати їх вручну, але врахуйте, що сохнути вони будуть довго та можуть набратися неприємного запаху сирості. Тому якщо Ваша пральна машина не призначена для цього, тоді віддавайте виріб у хімчистку.