free delivery

Що таке матрац-топпер для ліжка або дивана

Сон на дивані явно поступається відпочинку на ліжку з хорошим матрацом, а більшість моделей зовсім не призначені для цього.  Але навіть найякісніші ортопедичні вироби з часом втрачають свої властивості та стають менш зручними.  Щоб не витрачати зайві кошти та не відмовляти собі в комфортному відпочинку, можна придбати матрац на диван чи ліжко.  Що таке топпер і як його вибрати — розповідаємо далі в статті.

Чим відрізняється топпер від звичайного матраца

Топпер —  тонкий матрац, який кладуть на диван чи ліжко для підвищення їхньої комфортабельності: згладити нерівності, пом'якшити чи підвищити жорсткість.  Три головні відмінності від звичайних моделей:

 1. Товщина.  Матрац на диван тонший від звичайного.  Його максимальна товщина становить 8 см, а у класичного це значення не менше 15 см.
 2. Пружини.  Звичайні моделі можуть бути пружинними та безпружинними, а топпери складаються тільки з наповнювача й чохла.
 3. Функціональність.  Тонкий матрац може використовуватися тільки на ліжку або дивані, а класичний — як самостійний виріб, який підходить для сну на підлозі.  Але топпер можна легко згорнути та сховати.

Тонкі матраци володіють легким ортопедичним ефектом, але в цьому плані вони явно поступаються класичним високим моделям.

Що таке матрац-топпер для дивана

Його головна функція —  вирівнювання поверхні дивана, щоб стики та вм'ятини не погіршували якість сну.  Він забезпечує хорошу підтримку хребта та здоровий повноцінний відпочинок.  Оскільки м'які меблі часто складні, необхідно, щоб топпер був еластичним і легко скручувався для компактного зберігання.  Для цього добре підійдуть вироби з наповнювачем з латексу та меморіксу (детальні характеристики матеріалів розглянемо далі).  Тепер, якщо Ваш диван втратив свою пружність, став незручним або був таким спочатку, не потрібно купувати новий —  досить придбати топпер.

Що таке топпери для ліжка

Він укладається поверх звичайного матраца й причин для цього може бути декілька:

 • регулювання жорсткості за медичними показаннями чи індивідуальним побажанням;
 • поява на старому матраці з'явилися вм'ятин і нерівностей;
 • поліпшення характеристик спального місця.

По кутах є спеціальні гумки-фіксатори, які запобігають "з’їжджанню".  Топпер, як правило, постійно лежить на ліжку, тому його не потрібно складати та можна не обмежуватися, вибравши модель з будь-яким наповнювачем.

Топпери:  що всередині?

Вже розібралися, що таке матрац-топпер, які його функції та відміна від класичних варіантів.  Тепер поговоримо про наповнювачі та оббивку.  Як матеріал для чохла використовують:

Найпопулярніші та широко доступні у продажу наповнювачі:

 1. Штучний латекс.  Матеріал, який, в порівнянні з іншими синтетичними матеріалами, має низку переваг: пропускає повітря, безпечний для здоров'я, має антимікробну дію.  Вироби з ним м'які та еластичні, а також довговічні.
 2. Пінополіуретан.  Штучний матеріал, що володіє вологовідштовхувальними та гіпоалергенними властивостями.  Робить місце для сну пружним, добре вирівнює поверхню.  Єдиний його недолік —  за 2-3 роки він починає просідати.
 3. Кокосова койра.  Натуральний матеріал, який володіє хорошими ортопедичними властивостями, не вбирає вологу та запахи, витримує вагу до 120 кг, відрізняється довговічністю.  Такі матраци мають підвищену жорсткість.  Нюанс:  вироби з койри не можна скручувати, бо це може пошкодити матрац і наповнювач.
 4. Меморікс.  Інноваційний матеріал, який має ефект пам'яті.  Він нагрівається від тепла тіла та повторює кожен вигин.  Завдяки цьому володіє хорошими ортопедичними властивостями.  Меморікс пружний, вологостійкий, повітропроникний та гнучкий матеріал, який прослужить багато років.
 5. Струттофайбер.  Штучний матеріал, що складається з поліефірних волокон.  Надає виробу помірну жорсткість, добре пропускає повітря, пружний та довговічний.

Що таке футон і яка його відмінність від топпера на диван

Головні функції футона ті ж, що і топпера, але є 3 відмінності:

 1. Він може використовуватися в якості повноцінного місця для сну.
 2. Максимальна товщина —  10 см (на 2 см товщі за топпер).
 3. Виготовляється з одним шаром і декількома шарами наповнювача.  Це допомагає досягти хороших ортопедичних характеристик.

Його сфера використання не обмежується диваном чи ліжком —  футон відмінно підходить для сну на підлозі.

Підсумки

Сподіваємося, ми досить докладно відповіли на питання, що таке топпер і для чого він потрібен.  Підіб’ємо підсумки:

 • топпер—  відмінна можливість оновити спальне місце ліжка або дивана, витративши мінімум коштів;
 • він тонкий, має ортопедичний ефект, компактно складається;
 • має широкий вибір наповнювачів і чохлів.