Що краще для меблів — МДФ або ДСП?
Для того, щоб розібратися, який з матеріалів кращий для виготовлення меблів, необхідно зрозуміти, в чому їх відмінності. Відразу варто сказати, що однозначної відповіді на питання «Що краще — МДФ або ДСП?» не буде, тому що все залежить від типу виробу та умов його експлуатації.
Чим відрізняється ДСП від МДФ?
ДСП або деревно-стружкова плита — матеріал, який повсюдно використовують у виробництві ліжок, диванів, шаф, столів і т.д.
Він складається з тирси великої фракції, склеєної між собою смолами формальдегідів. Отримують повноцінну плиту за допомогою гарячого пресування, яке розплавляє клей та з'єднує стружки між собою. Для виготовлення беруть відходи від обробки малоцінних порід дерева, в основному хвойних і листяних.
Особливості матеріалу:
- має шорстку поверхню;
- плити видають неприємний запах клею;
- на зрізі видно великі частинки стружки чи тирси;
- при вкрученні шурупів місця розпилу виглядають неакуратно, з боків стирчать відколи та утворюються крихти.
Головні переваги ДСП в порівнянні з МДФ:
- низька ціна;
- міцність;
- легкість обробки;
- в ньому прекрасно фіксуються цвяхи та шурупи;
- простий у фарбуванні та поклейці.
Недолік матеріалу — боязнь вологи та води. Вихід в цьому випадку — покриття спеціальної щільною плівкою, в результаті чого виходить ЛДСП. Але якщо вода все-таки проникне під захисний шар, то ДСП швидко набухає, деформується та навіть після висихання не повертається в колишній зовнішній вигляд. Якщо Ви плануєте купувати ліжка чи інші меблі з ДСП або МДФ, то першому матеріалу можна сміливо віддавати перевагу. Але якщо мова йде про кухню, то вибрати краще другий.
Чим відрізняється МДФ від ДСП в меблів?
МДФ (мілкодисперсна фракція) — ще один вид деревно-стружкової плити, але з кардинальними відмінностями від описаного вище варіанту. У виробництві використовуються дрібні як пил тирса, які калібруються, відсіваються, просушуються та склеюються між собою. Вага такої плити більша, ніж у ДСП. Показники міцності також будуть вище.
Особливості цього матеріалу:
- гладка та рівна поверхня;
- на зрізі проглядається однорідна маса з дрібною зернистістю;
- легко вкручуються шурупи та вбиваються цвяхи.
Основні переваги МДФ:
- проста в поверхневій обробці;
- витримує високу вологість, можна спокійно встановлювати в приміщення з показником гігрометра в 80%;
- не змінює свої розміри під впливом зовнішніх чинників (сухості, вологості і т.д.).
Невеликий мінус МДФ — погано переносить високі температури. При показниках вище 70 градусах Цельсія плита починає пузиритися та відшаровуватися. Тому встановлювати її біля джерел тепла не варто.
Ліжка з ДСП або МДФ, що краще?
Обидва варіанти будуть відмінно виконувати свою функцію. Але слід зазначити, що ДСП не так добре витримує великі навантаження. Тому якщо Ви купуєте ліжко для спальні, на якому будете активно проводити час або якщо на ньому будуть грати діти, тоді краще віддайте перевагу МДФ.
Також в сторону цього матеріалу робіть вибір у випадку проживання в умовах високої вологості.
Ще одним вагомим аргументом в сторону МДФ буде відсутність у виробництві токсичної речовини — формальдегіду.
На закінчення хотілося б сказати, що обидва матеріали мають право на існування. Вони придатні для виготовлення різнопланових меблів, в тому числі і ліжок. Їх поява на ринку свого часу здійснила переворот, так як значно знизила вартість предметів інтер'єру для дому та зробило їх доступними кожному.